GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 7764273
*
nr 776 4273
Tallrikar
4+ 4 st, Gefle, Tre blommor, Percy
Kondition: slitage
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 19:26:48
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle percy svensk keramik svenska keramiker tallrikar tre blommor
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
-
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:39
-
5077 Tallrikar
2 st, Gustavsberg. Diameter: 24cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5076 Tallrikar
5 st, Berit Ternell (f. 1929), Sverige. "bollar". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:24
-
5063 Tallrikar & mu..
10 delar, Gustavsberg
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:29
*
Tallrikar
Kondition: slitage
nr 776 4273
Tallrikar
4+ 4 st, Gefle, Tre blommor, Percy
Kondition: slitage
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle percy svensk keramik svenska keramiker tallrikar tre blommor
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17 -
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:39 -
5077 Tallrikar
2 st, Gustavsberg. Diameter: 24cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5076 Tallrikar
5 st, Berit Ternell (f. 1929), Sverige. "bollar". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:24 -
5063 Tallrikar & mu..
10 delar, Gustavsberg
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:29